З народу народжуються танці і для
народу ми танцюємо
„Як гімнастика випрямляє тіло,
так мистецтво випрямляє душу ”
В. Сухомлинський
Зегря Марія Іллівна
Я народилася у мальовничому Буковинському краї.Тут наймиліший серцю куточок – рідна батьківська хата.І вже п’ятдесят років день у день за будь – якої погоди: у дощ, сніг, заметіль- поспішаю до іншої рідної мені домівки – школи. Саме їй подарувала свої найкращі роки.Щодня віддаю своє серце і душу дітям. Адже кожен з моїх учнів є неповторною особистістю. А я тільки бережно вирощую, розвиваю тендітний паросток, який надиваємо талантом.
Виховання любові, поваги до нашого славнонго творчого минулого, вироблення в учнів здатності отримувати естетичне задоволення від народного танцю. Саме це я вважаю своїм основним завданням як педагога. У своїй педагогічній діяльності використовувала тільки ті методи та форми роботи, які сприяли творчій взаємодії вчителя та учня. Шлях до Країни знань мені вказувати три зорі: Самовідданість, Наполегливість і Терпіння.
Природа наділила мене мистецьким талантом. Танець подарунок долі, яким я пишаюсь. Саме любов до прекрасного надихає мене день у день зберігати , продовжувати та розвивати фольклорні традиції мого краю.
Наш колектив танцюристів – це річка яка живиться тисячами струмків!

Народний танець – це особливий вид мистецтва в якому поєднується лірика і гумор, грація і темперамент вікової традиції і сучасність.
Фолькльорний ансамбль «Трайстуца»
при Купському НВК № 2
Квітка мистецтв рідного краю квітне з року в рік в Купському навчально – виховному комплексі №2. Ми дуже пишаємось цим квітучим скарбом, який дарує нашим душам та серцям багато радості. Фолькльорний ансамбль «Трайстуца» Глибоцького БТЮД на базі Купського НВК №2 був заснований
в січні 2005 року за бажанням учнів, вчителів, батьків та дирекції школи з метою збереження та розвитку давніх народних традицій та обрядів Буковинського краю. Сотні років зернина до зернини збиралася наша фольклорна скриня, яку ми зараз вивчаємо та втілюємо на сцені. Фолькльорний ансамбль під керівництвом Зегрі Марії Іллівни, зберігає та продовжує місцеві традиції. На шкільних, районних та обласних конкурсах демонструється краса танців, орігінальність одягу, збережених з діда – прадіда. Поступово зростала кількість учасників ансамблю, збагачувався танцювальний репертуар. Сьогодні «Трайстуца» досяг найвищого рівня. Завдяки артистизму та сценічній майстерності учасників, ансамбль займає призові місця на фестивалях та конкурсах.
Ансамбль взяв участь:
- в IX обласному конкурсі на кращого знавця звичаїв, традицій та обрядів рідного краю;
- в обласному дитячому міжнаціональному фолькльорному фестивалі „Веселка Буковини”;
- в Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії ім. П. Вірського.
На всіх фестивалях і конкурсах ансамбль займав призові місця.
«Трайстуца» має багатий танцювальний репертуар зимових та інших свят притаманних нашій зоні. Танець «Трайстуца» учасники виконують з найкращими «трайстами», національним одягом, які залишились нам у спадок від прабабусь, тому наш етнофолькльорний ансамбль має назву «Трайстуца».
Танець «Веретено» характерний тим, що учасники його виконують з веретенами, які використовували в давнину для прядіння вовни. Це один із кращих танців нашого села.
Народний танець «Бриул» у виконанні танцювального ансамблю «Трайстуца» зайняв І місце на районному та обласному етапах конкурсу «Народні танці». Це один із найвеселіших народних танців села Купка. Його виконували дівчата та хлопці після того, як господині завершували ткати «бриул» (чоловічий та жіночий пояси). А в наш час цей танець із задоволенням виконують учні нашої школи.
На обласний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» 2012 року хореографічний фолькльорний гурт «Трайстуца» продемонстрував на сцені новий обряд «Ла стина чобеняске», який у номінації фолькльорне мистецтво зайняв І місце, а керівнику гурту Зегрі М. І. вручили подяку Головного управління освіти і науки облдержадміністрації за збереження самобутності народної одягової культури краю та за багаторічне збереження фолькльорного мистецтва краю.
Ми вивчаємо ті народні танці, які притаманні саме нашій місцевості. Наші діти люблять народні танці, їм подобається їх виконувати так, як колись це робили наші дідусі та бабусі.
Мета танцювального гуртка спрямована на виховання любові до рідного краю, мистецтва ; збереження незрівняних фольклорних традицій наших предків.

Крок до естетичної краси через танець

Сцена – перша сходинка до мрії |